Recent Posts

 • Czy w małej łazience powinniśmy montować prysznic bez brodzika?

  Czy w małej łazience powinniśmy montować prysznic bez brodzika?

  Nowoczesne łazienki mają kilka cech charakterystycznych, które dają im przewagę nad innymi. Są one lekkie i przestronne, a to wrażenie ma się nawet w małych pomieszczeniach. Skąd takie wrażenie? Bardzo często chodzi o brak brodzika. Ten efekt wizualny związany jest z faktem, że kiedy wzroku nie przykuwają wielkie elementy ceramiki łazienkowej, jej wystrój i elementy …Read More »
 • Ceramika sanitarna – ważna przy remoncie łazienki

  Ceramika sanitarna – ważna przy remoncie łazienki

  Wyposażenie łazienki jest jednym z najważniejszych elementów tego pomieszczenia. Dają one możliwość doskonałego wykończenia pomieszczenia i sprawią, że łazienka staje się indywidualnym pomieszczeniem, wizytówką domu. Często pozwalają na pokazanie charakteru właściciela. Wybór odpowiedniej armatury łazienkowej nie jest prostym zadaniem i może nieźle zestresować. Gdzie kupować armaturę sanitarną? Czy musimy kupować nowoczesną armaturę sanitarną w dużych …Read More »
 • Gdzie kupić płytki hiszpańskie w Poznaniu?

  Gdzie kupić płytki hiszpańskie w Poznaniu?

  Wśród producentów płytek ceramicznych wszyscy bez wahania na pierwszym miejscu wskażą tych z południa Europy. Zarówno Włosi, jak i Hiszpanie przodują w tej materii. Wiele dziesięcioleci tradycji w wyrobie produktów ceramicznych dziś procentuje. Wszystkie płytki włoskie w Poznaniu, a także te hiszpańskie, cieszą się uznaniem i zaufaniem klientów, którzy chętnie po nie sięgają, by urządzić …Read More »

Pomysłowe aranżacje salonu – jak dobierać dodatki?

Wiele osób zastanawiających się jak urządzić salon największą uwagę skupia na najważniejszych elementach wyposażenia, jak ściany, podłogi czy meble. Tymczasem nie mniej istotne są dodatki. Aranżacja salonu będzie wyglądała na niepełną, jeśli nie zadbamy o stylowe dekoracje, warto więc o nich pamiętać.

Oświetlenie do salonu może nie tylko zapewnić przytulny nastrój, ale też wyeksponować kamień ozdobny, elegancki wzór tapety do salonu lub innych elementów dekoracyjnych. Kluczowe znaczenie w tym przypadku ma oczywiście odpowiednie dobranie źródeł światła oraz ich rozmieszczenie. Warto zastanowić się nad kinkietami i niewielkimi lampkami stojącymi, które doskonale uzupełnią wiszące żyrandole do salonu. Te ostatnie również mogą stanowić element dekoracyjny, wystarczy wybrać tylko odpowiedni wzór, np. taki jak te dostępne na https://mo.design/category/salon/.

Aranżacje salonu muszą też uwzględniać dekoracje dopasowane do konkretnego wystroju, dzięki temu ozdoby staną się spójnym elementem wystroju i sprawią, że całość nabierze bardziej spójnego charakteru. Warto też zastanowić się nad dekoracyjnymi ścianami. Tapety do salonu prezentują się niezwykle elegancko, trzeba jednak wybrać wzór i kolory wpisujące się w konkretny wystrój oraz styl – inny deseń uzupełni nowoczesny salon, a jeszcze inny prowansalski lub skandynawski. Trzymanie się określonej stylistyki to najlepszy sposób, aby stworzyć spójną i elegancką aranżację, która doskonale sprawdzi się w najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniu w domu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.